ایمنی (ظروف کریستال سرب دار)

پس از گذشت قرن ها لذت بودن از کریستال های سرب دار زیبا اخیراً آزمایش هایی تحت نظارت اداره کل بهداشت عمومی کالیفرنیا به سرپرستی دولت بروی رنگ وسایر محصولات کریستال سرب دار صورت گرفته است.
که این آزمایشات محصولات ساخته شده، شیشه سرب دار را منبع احتمالی مسمومیت با سرب می دانند. آزمایش های اولیه نشان داده اند که در طول زمان مقدار قابل توجهی از سرب میتواند از ظروف کریستالی سرب دار به مایعات ذخیره شده دراین ظروف مهاجرت کنند.
هر مایعی میتواند سرب را از کرستال سرب دار به نسبت خاصی دریافت کند که این نسبت بستگی به زمان ذخیره شدن آن مایع درون ظرف کریستال سرب دار دارد.
ظروف کریستال سرب دار قبلا برای ذخیره نوشیدنی استفاده می شد، اما با توجه به خطرات سرب بر سلامتی انسان دیگر این کار به ندرت انجام میگردد.
شواهد آماری مرتبط با مسمویت سرب نشان داده است که ظروف ساخته شده از شیشه سرب دار می تواند سرب را به مواد غذایی و نوشیدنی هایی که درون این ظروف قرار می گیرند برسانند.
اگر ظروف سرب دار را به صورت مکرر شستشو دهید قبل از استفاده از آن میزان سرب آن در حین استفاده از آن کاهش یابد، این یافته با “نظریه شیمیایی سرامیکی ” هماهنگی دارد.آژانس حفاظت محیط زیست ایالت متحد میزان سرب در آب آشامیدنی را در استاندارد سرب ۰/۰۱۵=۱۵Mg/L قسمت در میلیون اعلام کرده اند.
یک رژیم معمولی حاوی ۷۰ گرم سرب در روز است.
با این حال در سال ۲۰۱۴ Neil Degrasse Tyson اظهار داشت”چنین چیزی به عنوان سطح ایمنی سرب وجود ندارد.”
نوشیدنی ها نباید بیشتر از چند ساعت درون ظروف کریستال سرب دار ذخیره شوند.
کودکان نباید از ظروف کریستال سرب دار استفاده کنند.
چه کاری باید برای پیشگیری انجام داد:
شما میتوانید با خیال راحت از کریستال های سرب دار دوست داشتنی خود برای استفاده از آب و سایر نوشیدنی ها استفاده کنید، در صورتی که هیچگونه مایعی را درون کریستال های سرب دار ذخیره نکنید و فقط موقع مصرف نوشیدنی را درون ظروف کریستال بریزید و بعد از مصرف نوشیدنی را به ظرف شیشه ای دیگری انتقال دهید.طبق استاندارد EPA در این زمان کوتاه هیچ سربی درون نوشیدنی ذخیره نمی شود.
به طورمثال:
اگر شما برای صبحانه درون ظروف کریستال سرب دار خود مربا ریخته اید بعد از اتمام صبحانه مربای باقی مانده را از درون ظروف کرستال سرب دار خارج کرده و درون ظرف شیشه ای بریزید در این صورت هیچ سربی درون مواد غذایی شما وارد نمی شود وبه سلامتی شما آسیبی نمی رسد.
مسائل زیست محیطی:
در ترکیب شیشه های کریستال از اکسید سرب استفاده می شود که ماده ای سمی است، مقدار قابل توجهی از این ماده در فرآیند تولید شیشه کریستال تبخیر میشود که از نظر زیست محیطی دارای آثار نا مطلوب خواهد بود، بنا بر این استفاده از این اکسید سرب درتولید شیشه کریستال در برخی از کشور ها ممنوع شده است وتولید کنندگان تلاش می کنند مواد دیگیری نظیر اسید باریم یا اکسید روی را جایگزین نمایید.
منابع:
Current Sparations .Come
مهاجرت سرب از شیشه کریستال با ولتاژ سنجیتخریب میزان موج توسط لوزین. م.ویتنی و مایکل جی . مانیز
Pubmed.Gor
کارشناس شیمی/ شرکت فنی مهندسی پارس لیان اروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *